Шалке разби Волфсбург с 4:1 като гост

Отборът на Шалке 04 разби Волфсбург с 4:1 като гост и се изкачи на 6-о място във временното класиране на германската Бундеслига, с равни точки с петия Фрайбург.

След поражението „вълците" остават над чертата с 27 точки, с 6 повече от Аугсбург, който е най-напред в тройката на изпадащите.

Гостите от Гелзенкирхен се приспособиха по-бързо към срещата и още в 6-ата минута удар на Хунтелаар беше избит с мъка от вратаря на домакините Беналио.

Постепенно „вълците" изравниха играта и стигнаха до първите си по-дръзки атаки в мача. При най-добрата от тях центриране на Диего беше засечено с глава от Кяер, но ударът му кацна върху напречната греда. Рикоширалата топка беше засечена от Дост, който обаче я прати в облаците.

След първите 20 минути играта стана по-открита и зрителите на трибуните се радваха на бързи атаки и към двете врати.

В 30-ата минута гостите поведоха чрез Дракслер, който вкара необезпокояван в ъгъла, след като беше изведен в наказателното след отлично взаимодействие между Фарфан и Хьогер по десния фланг.

В 41-ата минута отново 19-годишният атакуващ халф излезе сам срещу Беналио, но стреля от упор в гредата, след като финтира вратаря на Волфсбург.

Домакините отвърнаха с техничен удар на Диего, избит в корнер от Хилдебранд, който беше и последната опасност през първата част.

Отборът на Волфсбург излезе крайно мотивиран за второто полувреме и 5 минути след неговото начало успя да възстанови равенството. Хърватинът Ивица Олич направи добавка, след като вратаря на Шалке изби силен удар на Полак.

След гола домакините натиснаха в желанието си да поведат след изравняването и „кралскосините" бяха принудени да се защитават.

Така и не се стигна до ново сериозно положение за Волфсбург и отново Дракслер изведе гостите напред в 63-ата минута. Младокът беше изведен от Джърмейн Джоунс, излъга двама защитника и вкара с хубав шут от 16 метра.

В 73-ата минута опитите на Шалке да реши рано изхода от мача се увенчаха с успех и отлично игралият Джеферсън Фарфан вкара за 1:3, изведен от невероятния в този мач Юлиан Дракслер.

В 86-ата минута холандският нападател на „кралскосините" Клаас Ян Хунтелаар направи резултата 1:4 и окончателно уби интригата. Асистент на попадението беше отново Фарфан.