Реал Мадрид отново е големият победител в "Ел Класико" (ВИДЕО И СНИМКИ)

Жозе Моуриньо остави Кристиано Роналдо на пейката, направи много промени в стартовия си състав, но Реал Мадрид нанесе второ поредно поражение на Барселона, спечелвайки поредния епизод на "Ел Класико" с 2:1 на своя "Сантяго Бернабеу" в мач от 26-ия кръг на Примера дивисион.

Бензема (6) откри резултата в столицата на Испания, но 12 минути по-късно Меси успя да изравни. Двата отбора продължиха да редят положения през целия двубой, но появата на Роналдо на терена наклони везните в полза на "кралския клуб", а в герой се превърна Серхио Рамос, който отбеляза с глава 8 минути преди края на срещата.

Разликата можеше да набъбне и на 2 гола, но гредата спаси Валдес при удар на Роналдо, а Пепе от добра позиция не намери очертанията на вратата.

Победата ще даде самочувствие на "белия балет", който във вторник се изправя срещу Манчестър Юнайтед на митичния "Олд Трафорд" в мач реванш в Шампионска лига. Освен това Реал се доближи само на точка от столичния си съперник Атлетико - 56 на 55 в полза на Фалкао и компания.

Ужасяващата седмица за Барселона приключва с радостната новина, че отборът продължава да е убедителен лидер в класирането. Въпреки че понесоха две поредни поражения от Вечния си съперник, те имат 68 точки и са с 12 пред "дюшекчиите" и 13 пред Кристиано и компания.

Преди мача се очакваше Жозе Моуриньо да направи много промени в своя състав с оглед на тежкото гостуване в Манчестър, но най-голямата изненада бе оставянето на Кристиано Роналдо на пейката. В защита играха Коентрао, Варан, Пепе и Рамос, а пред тях започнаха Модрич и Есиен. Кака получи шанс от Моу зад нападателя, а Кайехон, Бензема и младият Мората допълниха стартовите 11 за домакините.

Валдес се завърна на вратата на Барселона, а Пуйол бе поставен на пейката за сметка на Масчерано, който започна в защита с Пике, Алвеш и Алба. Бускетс, Иниестра и Таго Алкантара оформиха триото в средата на терена, а Меси и Пердо си партнираха в нападение заедно с Давид Вия, който замени Сеск Фабрегас.

Срещата започна отлично за Реал Мадрид, като от самото начало доминираше в играта. В 6-ата минута Рамос пресече опит за атака на гостите и пусна на лявото крило. Там Мората пое добре, излъга Алвеш и центрира отлично към далечната греда, където Бензема успя да се намърда между защитниците и да забие топката във вратата - 1:0 за домакините.

Радостта на домакините обаче не трая дълго, след като в 18-ата минута Дани Алвеш даде магически пас към Меси без да гледа, извеждайки го на отлична позиция. Рамос догони аржентинеца в наказателното, но Лео успя да го излъже и вкара във вратата на Диего Лопес.

Последваха по няколко добри атаки и за двата отбора, но Кака и Коентрао не успяха да затруднят особено Виктор Валдес, докато Меси отново се озова на идеална позиция, но този път не успя да насочи удара си и стреля право в ръцете на Лопес.

Най-доброто положение след двата гола се откри пред Алваро Мората в 39-ата минута, когато той бе изведен чудесно отляво, но ударът му излезе на сантиметри встрани от гредата - 1:1 на почивката.

Вторите 45 минути започнаха с надмощие на каталунците, които можеха да отбележат на два пъти чрез Вия и Меси, но Варан действаше отлично и при двата случая. Това обаче не остана незабелязано от страна на Моруиньо, който бързо вкара в игра Роналдо и Кедира, докато безличният Кака и голмайсторът Бензема бяха заменени.

Това даде импулс в играта на „белия балет", който заигра далеч по-добре с Роналдо на терена, а португалецът принуди Валдес да показва класа при топовен удар от 30 метра в 65-ата минута. Няколко минути по-късно той навърза няколко защитници в синьо-червен екип, но не успя да уцели вратата и стреля в аут.

В 76-ата минута дойде и най-доброто положение за възпитаниците на Жозе Моуриньо, като Пепе с превъзходен пас изведе Алваро Мората сам срещу Валдес. Младият нападател овладя отлично, но липсата на опит не му позволи да преодолее вратаря на каталунците.

Роура вкара в игра Санчес и Адриано с надеждата, че ще променят нещо, но нито един от двамата не успя да спре това, което се случи в 83-ата минута. Лука Модрич центрира отлично от корнер, а над всички се извиси капитанът Серхио Рамос, който с глава прати в ектаз препълнения "Сантяго Бернабеу" - 2:1.

До края на срещата Роналдо на 3 пъти можеше да се разпише, но два пъти Валдес успя да избие, а един път гредата му помогна, за да не стане загубата на Барса още по-тежка. В добавеното време на срещата Адриано се строполи в наказателното поле на Реал след контакт с Рамос, но съдията прецени, че няма основание са отсъждане на дузпа.

Минута по-късно прозвуча и последният съдийски сигнал, който подпечата втората поредна победа на "кралския клуб" в "Ел класико", а с последния съдийски сигнал бе показан и червен картон на Виктор Валдес.

szólj hozzá: Real Madrid vs Barcelona 2:1 MATCH HIGLHIGHTS