Борусия Дортмунд се сгромоляса в Атина срещу Олимпиакос

Олимпиакос се възползва по най-добрия начин от неубедителната форма на Борусия Дортмунд и надви с 3:1 немския шампион у дома си в Атина. Победата бе първа за гръцкия състав в тазгодишното издание на Шампионската лига и чрез нея той се покачи на трето място в класирането на Група F.

Хосе Холебас даде ранен аванс на домакините срещу по-именития им съперник, но Роберт Левандовски изравни в 26-ата минута. Все пак Рафик Джебур в 40-ата донесе крехка преднина за Олимпиакос на почивката, а след паузата Франсоа Модесто оформи крайното 3:1 и успокои феновете на стадион „Карайскаки".

Така в таблицата лидер е Арсенал със 7 точки, следван от Олимпик Марсилия с 6, Олимпиакос с 3 и Борусия със само 1 пункт.

В 8-ата минута домакините откриха резултата, главно заради грешка в отбраната на Борусия, която не можа да изнесе топката от наказателното си поле. Вместо това тя попадна на Иван Маркано, който от левия фланг моментално я центрира в пеналтерията и Холебас надскочи защитниците на немския шампион, за да реализира първия гол в мача - 1:0.

В 26-ата все пак гостите от Дортмунд изравниха, благодарение на намиращия се в страхотна форма Лебандовски. Той простреля стража на гърците Франко Костансо от дъгата на наказателното поле, след като бе получил пас отдясно - 1:1.

Дефанзивната линия на Борусия обаче отново се пропука в 40-ата минута и позволи на Рафик Джебур спокойно да овладее с гръб към вратата и да се обърне, за да реализира победния гол за Олимпиакос.

След почивката по-активни бяха гостите, но пропуски направиха Левандовски и резервата Якуб Блашиковски. Увлечени най-вече в стремежа си да изравнят отново, играчите на Борусия дадоха шансове за гърците да контраатакуват.

В 78-ата минута Модесто се извиси над цялата отбрана на Дортмунд и с глава материализира подаване от пряк свободен удар на Ариел Ибагаса - 3:1 и първи успех за Олимпиакос в Шампионската лига.