Гол в 92-ата минута прати Арсенал на върха в Група F

снимка: arsenal.com

Арсенал постигна изключително ценен и изстрадан успех при гостуването си на Олимпик Марсилия, след като трябваше да чака до 92-ата минута, за да може Арън Рамзи да донесе победния гол за „артилеристите". През целия мач те така и не успяха да намерят верния начин, с който да пречупят отбраната на френския отбор, но в заключителните мигове на двубоя все пак достигнаха до жизненоважното попадение.

Така тимът от Лондон постигна пета победа в последните си шест мача във всички турнири и излезе на първо място в Група F на Шампионската лига, след като вече има 7 точки. Олимпик остава на второ място с 6, а Олимпиакос е трети с три пункта. Немският шампион Борусия Дортмунд продължава да бъде на последна позиция само с 1 спечелена точка.

Възпитаниците на Арсен Венгер започнаха по-уверено срещата и на няколко пъти опитаха чрез центрирания от фланговете да притесняват противниковата отбрана. Защитниците на домакините обаче се справяха с първоначалния натиск на по-опитния състав на Арсенал, макар все пак „артилеристите" не създадоха чисто положение за гол през първото полувреме.

Броят на ъгловите удари бе изцяло в полза на гостите, но непрестанните им изсипани топки в наказателното поле не носеха успех. Личеше липсата на лидер в тима на Венгер, който да внесе спокойствие в разиграванията и да разпределя топката с повече въображение.

Така лишеното от събития първо полувреме завърши без гол, като отбраната на Олимпик отново показа защо отборът не бе инкасирал гол до момента в турнира.

След почивката темпото не се повиши и двата тима продължиха да играят страхливо. Арсенал на няколко пъти опита с предпазливи и продължителни разигравания да хипнотизира френските бранители, но в завършващата фаза Уолкът и ван Перси не бяха съсредоточени.

Статистиката до 80-ата минута показваше, че Арсенал е центрирал топката 28 пъти в наказателното поле на Марсилия, но нито веднъж тя не е стигнала до играч на „артилеристите".

Все пак във втората минута на добавеното време Джуру подаде топката за Жервиньо, който не можа да овладее качествено в пеналтерията, но въпреки това кълбото стигна до Рамзи, за когото не бе трудно да простреля Стив Манданда - 0:1 и Арсенал излезе на върха в групата.