Борусия (Дортмунд) остави интригата за титлата на книга

Борусия (Дортмунд) победи Хановер 96 като гост с 3:0 и не позволи на Байерн (Мюнхен) да триумфира с титлата на Германия още в 26-ия кръг на Бундеслигата.

По същото време баварците се наложиха 2:0 над тима на Тодор Неделев – Майнц 05, но след успеха на Юрген Клоп и компания разликата от 23 точки се запази.

„Жъто-черните” остават на второ място с 51 точки, докато Байер е със 74. Шалке 04 пък продължава да диша във врата на Борусия, след като победи Айнтрахт (Брауншвайг) с 3:1 и има 50 пункта.

На „АВД Арена” Дортмунд откри резултата едва в края на първото полувреме. В 43-а минута Матс Хумелс оползотвори пас на Сократис Папастатопулос, за да направи 1:0.

В началото на втората част гостите нанесоха втория си удар. Седем минути след подновяването на играта Роберт Левандовски наниза гол номер 16 в Бундеслигата този сезон, след чудесна солова акция.

Това окончателно довърши надеждите на домакините, които до края на двубоя не успяха да се върнат в мача. Крайното 3:0 оформи Марко Ройс в продължението на двубоя, след асистенция на Хенрих Михитарян.