Байерн е на една победа от титлата

Байерн Мюнхен не успя да стане шампион на Германия днес, но това навярно ще се случи още във вторник при гостуването на Херта в Берлин.

Днес баварците записаха 18-а поредна победа в Бундеслигата, побеждавайки с два късни гола домакина Майнц 05 в среща от 26-ия кръг. Отборът на Пеп Гуардиола можеше да стане шампион още днес, но това минаваше и през задължителни грешки на Борусия Дортмунд и Шалке 04.

Математически обаче Байерн е на само две точки от защита на титлата, като във вторник ФК Холивуд може да счупи рекорда за най-бърз шампион в историята на първенството.

Българският национал Тодор Неделев отново бе оставен извън групата на Майнц за срещата.

Срещата не се разви никак леко за Байерн, който стигна до победата едва в последните десет минути на сблъсъка. Тогава се разписаха Бастиян Швайнщайгер и Марио Гьотце, които доближиха баварския колос до шампионската титла.

Първият удар нанесе Швайнщайгер в 82'. Халфът на гостите засече центриране на Джердан Шакири и с глава вкара така важния първи гол за 0:1.

Четири минути по-късно Байерн успя и да реши сблъсъка. Марио Гьотце получи подаване на празна врата от Франк Рибери и отбеляза един от най-лесните голове в живота си за крайното 0:2.