Ливърпул остана в борбата за титлата

Ливърпул остана в борбата за шампионската титла в Премиършип, след като днес мърсисайдци спечелиха драматично с 6:3 гостуването си на Кардиф в мач от 31-ия кръг на първенството.

Хеттрик за Ливърпул наниза голямата звезда на тима Луис Суарес, докато два гола добави и централният бранител Мартин Шкъртел. Веднъж се разписа и Даниел Стъридж. Точни за Кардиф пък бяха Джордон Мъч на два пъти и Фрейзър Кемпбъл.

По този начин Ливърпул събра 65 точки и се доближи на 4 пункта зад лидера Челси, но и с уговорката, че мърсисайдци са с мач по-малко от тима на Жозе Моуриньо. Кардиф пък продължава да върви към завръщане в Чемпиъншип, заемайки предпоследната 19-а позиция с 25 точки на сметката си.

Още до почивката резултатът на "Кардиф Сити Стейдиъм" вече бе 2:2. Джордон Мъч откри за уелсците още в 9', но Луис Суарес възстанови равенството седем минути по-късно.

До края на полувремето двата тима си размениха по още един гол. В 25' Фрейзър Кембъл отново изведе Кардиф напред, но в 41' Мартин Шкъртел възстанови равенството.

Истинското шоу настъпи през втората част. В 54' Шкъртел вкара втория си гол в срещата за 2:3, а шест минути по-късно Луис Суарес покачи на 2:4.

Даниел Стъридж реши всичко с пети гол за Ливърпул в 75', а до края двата тима си размениха по още един гол чрез Джордон Мъч и отново Луис Суарес, който оформи хеттрика си в двубоя.