Нюрнберг препъна Байерн (ВИДЕО)

Лидерът в Първа Бундеслига Байерн Мюнхен записа първо равенство за този сезон, след като днес баварците завършиха 1:1 при визитата си на Нюрнберг в среща от 12-ия кръг.

Марио Манджукич откри за гостите още в 3', но Маркус Феулнер изравни в началото на втората част. Така Байерн събра актив от 31 точки и остава убедителен лидер в таблицата, но вторият Шалке може да се приближи на 5 пункта, ако спечели гостуването си на Байер Леверкузен тази вечер.

Джердан Шакири, Томас Мюлер и Марио Манджукич започнаха в предни позиции за Байерн, докато Ариен Робен и Франк Рибери не бяха в групата за двубоя. Холгер Бадщубер, Филип Лам и Хави Мартинес останаха на пейката за баварците, като последните двама се появиха на терена в течение на срещата.

Наставникът на Байерн Юп Хайнкес не включи възстановения Марио Гомес в групата за мача, въпреки, че през седмицата таранът се завърна с 4 отбелязани гола в приятелски мач.

Марио Манджукич откри за баварците след само три минути игра, но Маркус Феулнер възстанови равенството две минути след почивката.

Домакините от Нюрнберг доиграха срещата и с човек по-малко, след като Тимо Гебхарт получи втори жълт картон тринадесет минути преди края.

Двубоят в Нюрнберг нямаше как да започне по-добре за "ФК Холивуд", който откри резултата след само три минути игра. Тони Кроос получи подаване от Тимошчук, като германският национал намери Марио Манджукич на добра позиция. Хърватският таран не сбърка и изведе Байерн напред - 0:1.

До почивката баварците бяха по-добрият тим на терена, като лидерът в Първа Бундеслига можеше и да удвои преднината си.

По коренно различен начин обаче стартира втората част. Още в 47' домакините възстановиха равенството, а точен бе Маркус Феулнер. Полузащитникът се възползва от грешка на Тони Кроос и преодоля Мануел Нойер, бележейки за 1:1.

До края на срещата гостите опитаха всичко по силите си, за да изковат нов успех, но отбраната на Нюрнберг издържа и не допусна второ попадение.

szólj hozzá: Nürnberg vs Bayern München - 1-1 (All Goals)