Байерн задържа лидерската позиция

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен задържа лидерската си позиция и след 10-ия кръг, след като днес баварците се наложиха с 3:2 над гостуващия Херта пред собствена публика.

Така Байерн записа общо осми успех за сезона и събра актив от 26 точки, разполагайки с една повече от съставите на Борусия Дортмунд и Байер Леверкузен, които също постигнаха победи в днешния ден.

В следващия кръг Байерн гостува на Хофенхайм, докато Борусия Дортмунд е домакин на Щутгарт. Леверкузен ще бъде гост на Айнтрахт Брауншвайг.

Подобно на двубоя с Майнц 05 преди седмица, първата част на „Алианц Арена" отново не бе убедителна за домакините.

Още в 4' Херта излезе напред в резултата, а точен за „старата дама" бе Адриан Рамос.

До почивката баварците все пак върнаха гола, благодарение на точния изстрел на резервата Марио Манджукич. Хърватинът замени принудително Ариен Робен още в 26', а малко след това оползотвори асистенция на Франк Рибери за 1:1.

В 24' Пеп Гуардиола извърши и още една принудителна смяна, а Тони Кроос отстъпи мястото си на Марио Гьотце, който отново започна от пейката.

Както се случи и в сблъсъка с Майнц, Байерн вкара два бързи гола в началото на второто полувреме. В 51' отново Марио Манджукич се разписа, този път след подаване на Швайнщайгер.

Три минути по-късно отбеляза и другата резерва на Гуардиола - Марио Гьотце, който бе точен след подаване на Рафиня.

В 58' берлинчани успяха да завържат срещата, след като тунизиецът Анис Бен-Хатира прониза Мануел Нойер за 3:2. До края на срещата обаче силите на Херта не стигнаха за нещо повече, а Байерн записа пореден домакински успех в Първа Бундеслига за новия сезон.