Бьорндален спечели първа победа за сезона

Норвежката легенда Оле Ейнар Бьорндален спечели първата си победа за сезона и общо 93-та в Световната купа по биатлон. Бьорндален финишира първи в преследването от 12,5 километра за време от 35 минути и 47.7 секунди, като допусна две грешки в стрелбата. Вчера в спринта на норвежеца падна малко преди финала и остана на второ място.

Българинът Красимир Анев, който вчера финишира на 24-то място в спринта, не стартира днес.

Емил Хегле Свендсен (Норвегия), който спечели първите два старта за сезона остна втори на 26,2 секунди зад Оле след три грешки в стрелбата. Победата бе много трудна днес за Бьорндален, който стартира на 3,9 секунди зад Свендсен. Словенецът Яков Фак финишира трети на една минута и 0,7 секунди зад норвежците.

В самото преследване Бьорндален бе на второ място след първите две обиколки, но направи разликата в карането в четвъртата обиколка и последната стрелба, когато пропусна една стрелба по-малко от Свендсен.

36-годишният Бьорндален, който спечели шест олимпийски титли от Ванкувър през февруари, бе заявил че няма да се състезава до игрите в Сочи 2014 година.

В генералното класиране Свендсен води със 174 точки, пред Бьорндален със 168.