Бока Хуниорс се доближи до върха

С два късни гола Бока Хуниорс стигна до победата с 2:1 над гостуващия Тигре в мач от 15-ия кръг на аржентинския футболен шампионат Торнео "Инисиал".

С успеха възпитаниците на Карлос Бианки събраха 27 точки и се доближиха на 2 точки от лидера Нюелс Олд Бойс, който завърши 1:1 срещу втория Сан Лоренсо в събота.

Тигре поведе в 18-ата минута на "Ла Бомбонера" след автогол на Клаудио Перес, но в началото на втората част остана с човек по-малко, след като плеймейкърът Матиас Перес Гарсия получи втори жълт и червен картон.

Гостите удържаха аванса си до 85-ата минута, когато Леандро Паредес изравни. Във втората минута на добавеното време защитникът Даниел Диас донесе успеха на Бока. И за двата гола асистира бившият аржентински национал Хуан Роман Рикелме.

Уругвайският нападател Диего Вера се разписа два пъти при успеха на Атлетико Рафаела с 3:1 над гостуващия Годой Крус, след който отборът се изкачи на петото място с 24 точки.

Шампионът Велес Сарсфийлд стигна само до 0:0 като домакин на Ривър Плейт, който се свлече на 15-о място в класирането със 17 точки след шестия си пореден мач без победа в шампионата. Велес пък е десети с 21 точки.