Крузейро се доближи на 2 точки от титлата

Крузейро победи гостуващия Гремио с 3:0 в мача от 33-ия кръг на бразилското футболно първенство и се доближи само на 2 точки от третата титла в клубната си история.

Възпитаниците на Марсело Оливейра събраха 71 точки и пет кръга преди края имат 13 точки аванс пред втория Атлетико Паранаензе, който също постигна успех с 3:0 над Сао Пауло.

Третият Гремио вече е извън борбата за титлата, след като остана с 54 точки. Крузейро се нуждае от още един успех, за да спечели трофея за първи път след 2003 година и може да направи това още в сряда при гостуването си на Витория.

60 000 хиляди зрители в Бело Оризонте изгледаха успеха на любимците си и ги изпратиха с викове "шампиони, шампиони" след мача. Много от запалянковците вдигнаха и копия на купата на трибуните.

Феновете се надяваха Крузейро да си осигури трофея, тъй като за следващите си три домакинства отборът е наказан и ще играе отново на клубния си стадион чак на 1 декември.

С победата над Гремио момчетата на Оливейра станаха първият отбор от 1971 година, който записва поне по един успех срещу всеки съперник в първенството през сезона.

Нападателят Боргес даде аванс на домакините с удар от въздуха в 34-ата минута. Резервата Вилиан удвои 12 минути преди края, а след това асистира от корнер за третия гол на Рикардо Гуларт.

Марсело, Луис Алберто и Едерсон се разписаха в първите 54 минути при победата на Атлетико Паранаензе над Сао Пауло. Миналогодишният шампион Флуминензе се свлече в зоната на изпадащите след поражение с 0:1 като гост на Коринтианс.

Възпитаниците на Вандерлей Люксембурго останаха с 36 точки и вече са на 18-ата позиция, макар и само на точка от спасителната зона. Единственото попадение в мача реализира Алешандре Пато от дузпа в първата минута на добавеното време. За нарушението защитникът на гостите Андерсон получи директен червен картон.

Ако Флуминензе не успее да се спаси в оставащите пет кръга, клубът ще стане първият в историята на бразилския футбол, който изпада, след като е спечелил титлата в предишния сезон.