България зае 5-то място в крайното класиране на ЕП по бадминтон за юноши

България загуби от Дания с 0:3 в среща от четвъртфиналите и зае пето място в крайното класиране на Европейското отборно първенство по бадминтон за юноши и девойки, което се провежда в турската столица Анкара.

Българският отбор се класира за четвъртфиналите късно снощи като най-добър втори отбор в седемте групи.

Вчера България загуби с 1:4 от Дания в последния си мач от първа група и днес отново излезе срещу датчаните. В отделните срещи Матиас Кристиансен и Лине Каерсфелд победиха Стефан Гърев и Габриела Стоева с 21:16, 21:17 за 23 минути, Расмус Грил Ноес спечели срещу Владимир Шишков с 21:10, 21:7 за 24 минути, а Лине Каерсфелд се справи с Мила Иванова с 21:11, 21:9 за 18 минути.

След поражението България заедно с отборите на Англия, Турция и Русия остават на пето място в крайното класиране, посочва БТА.

Полуфиналните двойки са Дания - Холандия и Германия - Франция.

По-късно днес са полуфиналите, а утре финалната среща на отборното първенство.