България отнесе Хърватия като гост

снимка: fivb.org

България се наложи с 3:1 над Хърватия като гост в последния мач от световните серии Гран при, проведени град Пореч.

Родните националки останаха на първо място в поток "S" и продължиха отличната си серия, която трябва да пренесат в Самоков за следващия етап от надпреварата.

България загуби първия гейм след допълнителни разигравания, а във втория националките играха много силно в края, за да се наложат по същия начин над хърватките и да изравнят мача.

Последва много добър трети гейм и победа на едва 18 точки, като в тази част се разигра и най-силната българска състезателка от началото на турнира Добриана Арабаджиева, която имаше пункта в актива си.

Чудесна серия от 9:3 точки в полза на България беляза началото на четвъртия гейм, а възпитаничките на селекционера Владимир Кузюткин удържаха аванса си до самия край, за да спечелят за шести път в сериите.

Най-резултатна за българките остана Арабаджиева с 21 точки, а Елица Василева добави други 18.