Евертън и У.Б.А с трудни успехи, Суонси и Рединг направиха нулево реми

снимка: Guliver/Getty Images

Евертън надви Уигън на своя „Гудисън парк" и запази четвъртата позиция в класирането на Премиършип след днешните срещи в Англия.

През първата част „карамелите" бяха по-стойностният отбор, но не успяха да реализират попадение. Те излязоха напред в резултата в началото на второто полувреме, когато в 52-та минута Леон Осман бе точен за 1:0.

Футболистите на Дейвид Мойс продължиха да атакуват и в 77-та минута Фил Ягиелка удвои. След второто попадение в мрежата на Ал Хабси Уигън погледна по-сериозно към вратата на противника и бързо успя да се върне в срещата чрез Аруна Коне, който бе точен в 82-та минута.

До края на срещата Фигероа, Ди Санто, Жорди Гомес и Джеймс МакКарти опитаха да донесат точката на гостите, но не успяха да намерят точният път към вратата на Тим Хауърд.

Така „Латкис" остават в зоната на изпадащите със скромния актив от 15 точки, докато Евертън събра 33 пункта.

Уест Бромич също постигна успех над Куинс Парк Рейнджърс и остава плътно до Евертън със същия точков актив.

Резултата на „Лофтъс Роуд" откри Крис Брънт в 29-та минута, а в 49-та „дроздовете" водеха вече с 2:0 след автогол на стража на К.П.Р. Робърт Грийн.

В 68-та минута Джибрил Сисе върна едно попадение за домакините, които се активизираха изключително много през второто полувреме, но така и не успяха да стигнат поне до точката и остават на последна позиция във Висшата лига само с 10 точки.

Рединг и Суонси извъртяха скучно нулево равенство. „Лебедите", които преди няколко дни взеха точка на Манчестър Юнайтед, този път не успяха да надделеят като гост на предпоследния в класирането, въпреки че бяха по-добрият отбор в мача.

Всичките 90 минути на „Мадейски стейдиъм" преминаха без сериозни опасности пред двете врати и логично точките бяха поделени. Така Рединг остана на 19-та позиция с актив от 10 точки, докато Суонси е 9-ти с 25 пункта, колкото има и Стоук Сити. „Грънчарите" обаче все още не са изиграли своята среща.