Юнайтед вкара четири и загря за Байерн

Шампионът на Англия Манчестър Юнайтед постигна 16-а победа от началото на сезона във Висшата лига, след като днес "червените дяволи" се справиха с 4:1 срещу гостуващия Астън Вила в среща от 32-ия кръг.

Два гола за победителите отбеляза Уейн Рууни, докато веднъж се разписаха Хуан Мата и Хавиер Ернандес. Точен за Астън Вила пък бе Ашли Уестууд след добро изпълнение на пряк-свободен удар.

Така Манчестър Юнайтед събра 54 точки, но оставайки на 7-а позиция с два пункта по-малко от Тотнъм. "Шпорите" са и с мач по-малко. Астън Вила е 12-и с 34 точки до момента.

Родният национал Александър Тонев се появи в игра за последните 20 минути на двубоя, но на два пъти изстрелите му излязоха в аут.

Феновете на Манчестър Юнайтед пък изпълниха заканата си от последните дни. Самолет с послание "Погрешният - Мойс вън" прелетя над "Олд Трафорд" по време на двубоя.

Броени дни преди 1/4-финалната битка с Байерн от Шампионската лига, мениджърът на домакините Дейвид Мойс не се посвени да заложи на някои от най-добрите си футболисти в титулярния състав. Уейн Рууни отново оглави атаката на Юнайтед, а Хуан Мата действаше зад него. Ашли Йънг и Шинджи Кагава стартираха на фланговете, а Маруан Фелаини и Дарън Флечър започнаха в полузащита.

Българският национал Александър Тонев попадна в групата на Вила, но бе оставен на пейката от мениджъра Пол Ламбърт. Кристиян Бентеке оглави атаката на бирмингамци, а Андреас Вайман и Габриел Агбонлахор помагаха на белгийския таран. Ашли Уестууд и Фабиан Делф започнаха като двойка вътрешни полузащитници.

4076117

Двубоят на "Олд Трафорд" не започна никак добре за домакините, които допуснаха попадение след само 13 минути. "Виланите" получиха правото да изпълнят пряк-свободен удар на отлична позиция, а Ашли Уестууд матира Давид де Хеа за 0:1.

Радостта на гостите обаче не трая дълго, тъй като още в 20' шампионите възстановиха равенството. Японският национал Шинджи Кагава центрира прецизно от левия фланг, а непокритият Уейн Рууни възстанови равенството в резултата.

4076114

Първото полувреме започна добре за гостите, но далеч не завърши така. В самия край на частта бе отсъдена и дузпа в полза на Манчестър Юнайтед. Отново Шинджи Кагава пусна добър пас към Мата, който бе фаулиран от Бакуня. Зад топката застана Уейн Рууни, който хладнокръвно отбеляза втория си гол в срещата - 2:1.

Втората част започна с кошмарна игра в защита на домакините, но Кристиян Бентеке на два пъти не успя да се възползва. В 50' белгиецът направи непростим пропуск, не успявайки да нацели топката от стопроцентова позиция, а три минути по-късно отново той стреля неточно с глава.

4076118

Гостите бяха наказани в 57', когато Манчестър Юнайтед увеличи аванса си в резултата. След поредица от рикошети, топката попадна на десния крак на Хуан Мата, който от своя страна не сбърка - силен изстрел по земя и 3:1 за домакините.

В 67' "виланите" претендираха за дузпа, след като капитанът на Юнайтед Неманя Видич използва ръцете си срещу Кристиян Бентеке. Реферът Мартин Аткинсън обаче прецени, че наказателен удар не трябва да се отсъжда.

4076100

До края на срещата домакините намалиха темпото, вероятно и вече мислейки за предстоящата голяма битка с Байерн в Европа. Футболистите на Дейвид Мойс започнаха да доиграват срещата, докато силите на гостите така и не стигнаха за нещо повече в сблъсъка. Междувременно българският национал Александър Тонев на два пъти опита да отбележи, но изстрелите на крилото излязоха в аут.

В заключителните минути шампионите стигнаха и до четвърти гол. Резервата Хавиер Ернандес се възползва от асистенция на Аднан Янузай и оформи крайното 4:1 в двубоя.