Без проблеми за Челси в дербито на Лондон с Тотнъм

В сравнително скучен двубой на "Стамфорд Бридж" тази вечер Челси надигра лесно с 4:0 Тотнъм и ще продължи да бъде лидер в английската Висша лига и след изиграването на 29-ия кръг на първенството.

Успехът на "сините" беше изкован от обичайните герои, като в 56' Самуел Ето'о откри резултата, а само 4 минути след това Кабул си изпроси червен картон за нарушение в наказателното поле. Дузпата бе реализирана от Азар.

Гостите обаче със сигурност ще имат претенции към съдийството, тъй като повторенията показаха, че контактът на Кабул с Ето'о е почти нулев.

В самия край на срещата Демба Ба беше точен на два пъти, за да оформи крайното 4:0.

Срещата беше по-специална за втория капитан на Челси Франк Лампард, който се изкачи на второ място по мачове в Премиършип с 573 двубоя. Райън Гигс е лидер с 631, а също така Лампард е първият играч на Челси с 400 мача като титуляр в първенството.

Двубоят ще бъде запомнен най-вече с пропуска на Еден Азар още в 4', когато той мина вратаря, но на празна врата прати топката в аут, напомняйки за легендарния пропуск на Фернандо Торес срещу Манчестър Юнайтед.

Това беше и най-интересният момент през първата част, като Челси доминираше, но положенията липсваха. Тотнъм пък застраши домакините в средата на полувремето, но Чех спаси удар на Вертонген.

Именно белгиецът беше виновен за откриването на резултата в 56', когато се подхлъзна и подаде топката на Ето'о. За камерунския нападател не представляваше никакъв проблем да реализира във вратата на Лорис за 1:0.

Само три минути по-късно отново нападателят беше в центъра на събитията, след като изпроси дузпа и червен картон на Кабул, въпреки че нарушение нямаше. Еден Азар се поправи за пропуска си, реализирайко точно 11-метровия наказателен удар.

Двубоят се доиграваше, когато в последните минути Демба Ба се появи на терена и изригна с два гола. Първо в 88' той се разписа след грешка на Сандро при центриране на Оскар, а само минута по-късно отново нигериецът беше точен. Тогава Уокър опита да върне с глава към Лорис, но топката попадна в краката на Ба - удар и 4:0.

Днешните три точки увеличиха актива на Жозе Моуриньо и компания на 66 точки - 7 точки пред Арсенал, който обаче е с мач по-малко. Тотнъм от друга страна все повече се отдалечава от топ 4 и заема 5-о място с 53 пункта - на 4 точки от Манчестър Сити но и цели 3 мача повече.