Бербатов герой при победа на Монако

Димитър Бербатов се превърна в герой за Монако при домакинството на Сошо, след като маркира по най-добрия начин дебюта си сред титулярите на Клаудио Раниери и изведе тима си до победата с 2:1 в мач от 28-ия кръг на френската Лига 1.

Бербатов се нуждаеше само от 6 минути в първия си двубой в стартовия състав, за да открие резултата в полза на монегаските. В 55-ата пък с елегантно докосване юношата на Пирин (Благоевград) се измъкна от двама бранители в наказателното поле, за да бъде спънат точно преди да нанесе решителен удар.

Колумбийската звезда в халфовата линия на Монако Хамес Родригес реализира отсъдената дузпа и подпечата успеха на домакините – 2:0. Въпреки спокойното водене на мача от страна на монегаските, те трябваше да треперят във финалните мигове, защото в 82-ата минута Едуард Бутен върна интригата със спорен гол за 2:1.

Така монегаските отговориха на предизвикателството на шампиона Пари Сен Жермен от по-рано днес, когато столичани спечелиха с 3:0 визитата си на Бастия и временно се откъснаха на 11 точки на върха.

4071357

С победата си днес Монако има 59 пункта и съкрати изоставането си от Златан Ибрахимович и компания на 8 точки, като в същото време дръпна с 10 на третия Лил, който обаче едва утре от 15 часа ще изиграе своя двубой от 28-ия кръг като домакин на Монпелие.

Бербатов изигра много силен мач във всяко отношение, като представянето му бе впечатляващо по отношение на задържане на топката, но и по движение по терена и помагане на защитата – аспекти, които често са критикувани в играта на голмайстора на Висшата лига за 2011-та година.

В 6-ата минута хубаво двойно подаване между Хамес Родригес и Левин Кюрзава завърши с центриране успоредно на голлинията, като на далечната греда непокритият Бербатов успя да сложи крака си на пътя на топката и да я прати в мрежата за 1:0.

Това е вторият гол на българския нападател с екипа на Монако, след като той донесе и успеха с 1:0 над Ница в продълженията на осминафиналите от турнира за Купата на Франция. За първи път обаче Бербатов се разписва в първенството на Франция, като това се случва в 4-тото му появяване в игра, но предишните 3 бяха като резерва в последния четвърт час на срещите.

В 55-ата минута Хамес Родригес намери с хубав пас през центъра на защитата на съперника Бербатов, който елегантно с едно движение се обърна с лице към вратата, елиминирайки двама противници. В този момент той бе подсечен от защитник и реферът правилно отсъди дузпа, която бе реализирана от Родригес за 2:0.

В 68-ата минута Бербатов получи шанс да се разпише отново, след като при центриране от ъглов удар Валери Жермен отклони топкпата с глава към българина, но той не очакваше съприкосновението и стреля слабо в ръцете на вратаря Йоан Пеле.

В 82-ата минута Бутен овладя топката от легнало положение и остави съмнения, че си е помогнал с ръка, като успя да се обърне и да стреля атрактивно, с което изненада стража Даниел Субашич.

4071361

В 85-ата обаче Сошо по глупав начин си препречи пътя към изравняването, защото Жордан Аю заслужи червен картон за удар без топка срещу Андреа Раджи. Футболистът на Монако бе извършил нарушение срещу Аю, който в яда си изрита по абсурден начин съперника и бе изгонен директно.