Удинезе скри топката на Милан

Милан разочарова феновете си за пореден път в Серия А, след като изигра безидеен мач срещу Удинезе и трябваше да преклони глава за загуба 1:0 от съперник, намиращ се в дори по-незавидно състояние.

Героят на „зебрите“ отново се казваше Антонио ди Натале, който в 67-ата минута се оказа на върха на великолепна триходова акция на домакините, завършена с удар на празна врата – 1:0 и 10-ти гол през сезона за ветерана в авангарда.

Поражението от Удинезе е второ за Милан и новият треньор на „росонерите“ Кларънс Зеедорф, след като двата тима се срещнаха в турнира за Купата на Италия и „зебрите“ нанесоха първа загуба на холандеца като наставник.

Заради днешния провал Милан остава 10-ти с 35 точки, като утре може да бъде изместен от Дженоа, който има същия актив и гостува на Киево. Удинезе се извиси до 13-та позиция с 31 точки и ще се задържи там поне временно, тъй като Сампдория и Аталанта имат същия брой, а още не са изиграли мачовете си от 26-ия кръг на Серия А.

Загубата остави горчив вкус във феновете на „росонерите“, които бяха обадеждени от играта на тима под ръководството на Зеедорф, независимо от факта, че резултатите не са се подобрили значително.

С днешното поражение обаче Шампионската лига се превръща в невъзможна мисия за Милан, който изигра вероятно най-слабия си мач при новия треньор. Антонио ди Натале реализира 12-ия си гол срещу Милан, като само срещу Рома и Лацио се е разписвал по-често.

В 67-ата минута Перейра подхвана пробив през центъра на терена, пусна отличен пас вляво в наказателното поле за Фернандес, който пък центрира безупречно успоредно на голлинията и за Ди Натале остана най-лесното – да вкара на празна врата за 1:0.

През целия мач атаките на Милан бяха безидейни и безплодни, а дори при оставащите около 25 минути до края на срещата така и не бе организиран сериозен натиск пред вратата на домакините.