"Сан Сиро" се сбогува с легендата Санети

Великият капитан на Интер Хавиер Санети изигра последния си мач на "Стадио Сан Сиро", а "нерадзурите" постигнаха успех с 4:1 при домакинството си на Лацио в среща от предпоследния 37-и кръг на Серия А.

Легендарният аржентинец влезе в игра в началото на втората част, а трибуните посрещнаха с бурни аплодисменти един от своите най-големи кумири. Както е известно, след края на този сезон Хавиер Санети ще прекрати кариерата си, а това може да се окаже и последният му мач за миланския гранд. В последния кръг Интер гостува на Киево, но само Валтер Мацари знае, дали 40-годишният ветеран ще запише минути във Верона.

Хавиер Санети стъпи на терена със специална капитанска лента, която съдържаше имената на всички негови съотборници от 1995 година насам, както и рефрена "Zanetti 4 Ever" ("Санети завинаги").

Така Интер постигна едва 15-а победа от 37 изиграни срещи в Калчото, като "нерадзурите" запазват петата си позиция с актив от 60 точки. Интер вече може да мисли и за участие в Лига Европа през следващия сезон, докато Лацио съвсем загуби шансове за надпреварата. "Орлите" остават едва десети с 53 точки на сметката си.

Два гола за победителите реализира Родриго Паласио, докато веднъж се разписа и неговият сънародник Мауро Икарди. Един гол за Интер отбеляза и бившият ас на Лацио Ернанеш, докато за римляните още в 2' се разписа Джузепе Биава.

Наставникът на домакините Валтер Мацари остави Хавиер Санети на резервната скамейка, като тактикът постави неговите сънародници Родриго Паласио и Мауро Икарди в предни позиции. Здравко Кузманович, Ернанес и Матео Ковачич започнаха в средната линия, докато Юто Нагатомо и Джонатан оперираха по двата фланга.

Еди Рея остави Кристиян Ледесма и Антонио Кандрева на пейката, а Мирослав Клозе, Балде Кейта и Бруно Перейриня притесняваха защитата на Интер. Гонсалес, Онази, Фелипе Андерсон и Билиа стартираха в полузащита за римляните.

4085196

Двубоят стартира кошмарно за домакините, които инкасираха попадение още във втората минута на срещата. Центриране в наказателното поле на Интер бе отклонено с глава от Лорик Цана, а десният бранител Джузепе Биава от близка дистанция насочи топката в мрежата за 0:1. Домакините опитаха да отговорят светкавично на предизвикателството, но силен изстрел на Ернанеш не намери очертанията на вратата.

4085186

Мачът на „Сан Сиро“ продължи да се развива във вихрено темпо, а още в 7' резултатът вече бе изравнен. Младият халф на Интер Матео Ковачич блесна с гениално подаване зад защитата на „орлите“, което изведе Родриго Паласио очи в очи с Бериша. Аржентинецът имаше нужда от само едно докосване, за да преодолее албанския страж пред себе си – 1:1.

В 24' Лацио отново погледна към вратата на домакините, търсейки и втори гол в сблъсъка. Балде Кейта навлезе в половината на Интер и стреля силно с десния крак, но Ханданович боксира сигурно. Минута по-късно отново Кейта изтормози отбраната на „нерадзурите“, но опасното му центриране остана без адресат.

4085187

В 34' трибуните на „Сан Сиро“ изригнаха, защото Интер осъществи и пълен обрат в мача. Матео Ковачич повтори упражнението и пусна нов извънземен пас зад „небесносинята“ отбрана, като този път топката попадна в краката на Мауро Икарди. Аржентинецът прати топката зад гърба на Бериша и изведе своя тим напред, вкарвайки за 2:1.

Това явно съвсем разстрои играта на Лацио, защото само няколко минути по-късно „нерадзурите“ отбелязаха и трети гол във вратата на римляните.Този път Юто Нагатомо центрира топката от левия фланг на атаката, а Родриго Паласио се възползва от лоша постройка на защитата, бележейки от близка дистанция втория си гол в двубоя – 3:1.

4085190

Пет минути след почивката се стигна и до момента, който цял „Сан Сиро“ очакваше с трепет. Великият капитан с №4 Хавиер Санети застана край тъчлинията, очаквайки да влезе в игра за последния си домакински мач с екипа на Интер. Аржентинският ветеран замени Джонатан, а трибуните приеха радушно един от своите най-големи герои.

4085193

В 54' обаче Лацио бе близо до това да се върне в мача. Онази центрира отлично за автора на първия гол Джузепе Биава, но Самир Ханданович спаси удара с глава на бранителя. В 58' Балде Кейта също опита късмета си, но този път 19-годишният сенегалец стреля в аут.

4085189

Гостите от столицата продължиха да натискат своя съперник, докато Интер все по-трудно достигаше до атаки в половината на Лацио. В 73' Самир Ханданович блесна с поредната си великолепна намеса, този път срещу Фелипе Андерсон. Удар на бразилеца рикошира в бранител на "нерадзурите", но въпреки това Ханданович успя да се намеси, отразявайки с крак в ъглов удар.

4085188

Въпреки, че в тези минути Лацио бе отборът, който доминираше на терена, в 79' Интер реши всичко в срещата с четвърти гол. Бившият футболист на "небесносините" Ернанеш простреля Бериша с премерен изстрел с левия крак, не оставяйки шансове на албанския страж - 4:1.