Бербатов и компания изработиха равен с Челси и засилиха омразата към Бенитес (ВИДЕО)

Фулъм продължи лошата серия на Челси, след като в мач от 14-ия кръг стигна о 0:0 срещу европейските клубни шампиони.

И двата отбора можеха да стигнат до успеха, но съотборниците на Бербатов не се възползваха от добрите си ситуации, докато Торес пропусна няколко удобни положения за Челси, който записа второ поредно нулево равенство под ръководството на Рафаел Бенитес.

Благодарение на точката все пак „сините от Лондон" се изкачиха отново на трето място, като имат 26 точки (колкото има и УБА, който падна от Суонси тази вечер). Фулъм пък се задържа на 10-о място със 17 точки.

През първото полувреме срещата между лондонските клубове не предложи почти никакви емоции на зрителите на „Стамфорд Бридж", като най-близо до гол беше Фернандо Торес, чийто удар от 7 метра не затрудни изобщо Шварцер.

Пред вратата на Чех пък Бербатов носеше най-голяма опасност с присъствието си, като отново се отчете с няколко великолепни паса, които обаче не бяха материализирани от Дъф и Родайега. Тъмнокожият нападател пък единствен нанесе удар в очертанията на вратата, но не затрудни Чех.

Най-интересно през първите 45 минути беше сред трибуните, като за втори пореден двубой феновете показаха омразата си към Бенитес, а в 16-ата минута отново последваха бурни аплодисменти в чест на уволнения наскоро Роберто Ди Матео.

След почиваката играта се изостри, като Фулъм получи уникална възможност за гол, след като Карагунис намери Рийзе в наказателното поле, но левият бек пропусна да реализира, а Бербатов дори се хвана за главата - момент, който камерите не пропуснаха. Челси пък отговори с хубав удар с глава на Рамирес, но Шварцер се намеси успешно.

Последва ново положение в 70-ата минута пред Иванович, който не намери добре топката с глава и пропусна от 2 метра, а след това дойдоха опасности за Чех.

След удар на Бербатов от пряк свободен удар, топката попадна в Рийтер, който опита силен удар, но вратарят се намеси. След това отново българинът освободи пространство за резервата Фрей, който от своя страна пусна на Рийзе, но мощният удар на защитника бе брилянтно париран от Чех - все още 0:0 на "Стамфорд Бридж".

В 79-ата пък Торес беше на път да донесе първия успех на Бенитес, но Хюз се оказа последната преграда пред гола, след като изчисти удар на испанеца на метър от голлинията - нов малшанс за №9 в Челси.

В самия край на срещата пък „котиджърс" изпуснаха страхотно положение, като при контраатака резервата Младен Петрич пропусна да донесе успеха на своя тим. Същото направиха и футболистите на Бенитес - 0:0 краен резултат на „Стамфорд Бридж".