Евертън и Арсенал разделиха точките на "Гудисън Парк" (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Отборите на Евертън и Арсенал завършиха наравно 1:1 в среща от 14-ия кръг на Висшата лига, изиграна на "Гудисън Парк" в Ливърпул.

Тио Уолкот откри за "топчиите" още в първите минути на двубоя, но Маруан Фелаини изравни в средата на първата част. До края и двата тима не успяха да стигнат до победно попадение, като по-добрите шансове бяха за "карамелите". Футболистите на Дейвид Мойс обаче не бяха достатъчно ефективни в завършващата фаза.

Така Арсенал загуби шестото място във временното класиране, минавайки зад градския съперник Тотнъм. Евертън също се свлече от пета на шеста позиция, отстъпвайки на "шпорите".

Никица Йелавич оглави атаката на Евертън, като зад хърватина отново действаше Маруан Фелаини. Стивън Пиенаар и Стивън Нейсмит атакуваха от фланговете докато Лиън Озмън и Дарън Гибсън започнаха в средата.

Арсен Венгер отново постави Оливие Жиру на върха на своята атака, докато Тио Уолкът и Аарън Рамзи бяха предпочетени на двата фланга. Сантяго Касорла, Микел Артета и Джак Уилшър стартираха в халфовата линия.

Неприятните новини за Професора дойдоха от контузията, която централният бранител Лоран Косиелни получи след само четири минути игра. Французинът бе заменен принудително от Киерън Гибс, което отново върна капитана Томас Вермален в сърцето на защитата.

Двубоят на "Гудисън Парк" нямаше как да започне по-добре за гостите, които откриха резултата след само една минута игра. Аарън Рамзи намери на стрелкова позиция Тио Уолкот, който наниза деветия си гол в 11 мача до този момент - 0:1. Пет минути по-късно Йелавич можеше да изравни, но Шчесни бе на мястото си.

Опитите за изравняване на Евертън дадоха резултат, като в 26' "карамелите" отвърнаха на удара. Отклонена от тялото на Бакари Саня топка попадна във Фелаини, който не прости на Шчесни и вдигна трибуните на крака - 1:1.

До почивката домакините получиха страхотен шанс и да излязат напред в резултата, но отново Никица Йелавич не бе ефективен, този път стреляйки над гредата.

Евертън стартира по-активно втората част, като "карамелите" по-често застрашаваха вратата на съперника. В 49' Пиенаар стреля неточно, а в 54' Киерън Гибс се намеси решително спрямо Нейсмит. В 58' пък Войчех Шчесни спаси Арсенал от сигурно попадение, отразявайки удар с глава на Дистен.

До края на срещата и двата тима не успяха да намерят път към мрежата на съперника, като в добавеното време Евертън отново се опита да притисне своя гост. Вратата на Арсенал обаче оцеля, като "топчиите" поеха към Лондон с една спечелена точка от негостоприемния "Гудисън Парк".

szólj hozzá: Everton vs Arsenal 0:1 Walcott

szólj hozzá: Everton vs Arsenal 1:1 Fellaini