Байер е новият №2 в Германия - вижте всички резултати от Бундеслигата днес

Отборът на Байер Леверкузен записа изключително силно представяне тази вечер в Бремен и победи Вердер с категоричното 1:4 в дербито на 14-ия гръг в Бундеслигата.

Двата отбора се нуждаеха от 31 минути преди да започнат с головото шоу, а серията бе открита от Кастро, който даде аванс на Леверкузен - 0:1 на полувремето.

През второто полувреме Леверкузен се нуждаеше от 7 минути, за да удвои своята преднина след нов гол на Гонзало Кастро. Нилс Петерсен даде надежда на слабо представящите се домакини с гол в 54-ата минута, но надеждите на публиката бяха прекършени след голове на Ролфес (74) и резервата Хегелар (79).

Благодарение на силното си представяне тази вечер, а и напоследък, Леверкузен вече е на втора позиция в Бундеслигата, като има 27 точки. Байер обаче изостава на цели 10 от лидера Байерн Мюнхен, който тази вечер спечели с 2:0 срещу Фрайбург.

В друга интересна среща тази вечер Щутгарт постигна трудна победа срещу Аугсбург с 2:1. Траоре (11) даде аванс на домакините, но Коо Жа-Чеол изравни преди почивката. Ведад Ибишевич обаче донесе победата в 69-ата минута и изкачи своя отбор на 11-о място с 19 точки. Аугсбург е последен със 7.