Бенфика бие, но осминафиналът все още е далеч (СНИМКИ)

Португалският гранд Бенфика записа първата си победа в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като тази вечер стигна до лесно 2:0 над Спартак (Москва) на "Ещадио де Луж".

Още в началото на първото полувреме домакините изпуснаха няколко добри положения за откриване на резултата, докато Билялединов беше близо до гол в 14-ата минута, но Артур се намеси решително.

До края на частта се заредиха няколко интересни положения за „орлите", които изглеждаха изключително опасни в атака, но Салвио, Лима и Родриго се отчетоха с невероятни пропуски и не успяха да осигурят аванс на своя тим до почивката.

В самото началото на вторите 45 минути Бенфика стигна до гол, като 7 минути след подновяването на играта Лима изведе Кардосо, който отбеляза, но съдията отсъди доста спорна засада на нападателя.

В 56-ата минута обаче голмайсторът на домакините ликуваше, след като се възползва от перфектен пас на Мелгарехо на далечната греда и с глава откри резултата - 1:0 за „орлите" след 8-ото попадение на Кардосо за сезона.

Само 9 минути по-късно той отново беше в центъра на събитията, след като нацели горната греда на вратата и не успя да се възползва от удобното положение. В 69-ата минута обаче той не остави шанс на Ребров, след като се възползва от центриране на Джон и с левия крак вкара втория си гол в срещата.

В 76-ата минута Пареха беше изгонен от игра за грубо нарушение в наказателното поле, но Кардосо не успя да реализира дузпата и пропусна да отбележи своя хеттрик. До края на срещата той пропусна още две положения, а Бруно Сесар също се отчете с множество пропуски.

Радостта на Бенфика след победата обаче беше помрачена от успеха на Селтик срещу Барселона тази вечер. Шотландският тим спечели с 1:0 у дома и вече има 7 точки, докато „орлите" са с 4 и трябва да търсят задължителен успех срещу Селтик и Барселона в оставащите кръгове.

Спартак Москва пък е с 3 точки и до края трябва да срещне същите противници. Каталунската машина пък е с 9 и записа първата си загуба за сезона, ако не броим мачовете за Суперкупата на Испания.