БАТЕ се размина с нова сензация в Шампионската лига (СНИМКИ)

Валенсия постигна втората победа над БАТЕ Борисов в Шампионската лига, след като тази вечер възпитаниците на Пелегрино стигнаха до успех с 4:2 в изключително интересна среща на Местая.

След няколко добри положения за "прилепите" в 26-ата минута дойде и първият гол, след като Хонас овладя топката с ръка в наказателното поле и прониза вратаря на гостите, но сигнал за непозволената игра така и не последва - 1:0.

Само три минути по-късно беше отсъдена дузпа в полза на домакините, с чието изпълнение се нагърби Роберто Солдадо - гол и комфортен аванс за домакините на полувремето, въпреки че той можеше да е доста по-комфортен.

В 50-ата минута Фегули доведе резултата до класическо измерение, след като Гаго го намери непокрит в наказателното, а халфът безпроблемно стреля покрай Горбунов за 3:0. Само три минути по-късно обаче центриране от фаул на Брешан не беше засечено от никого, а топката се оплете в мрежата - 3:1 и надежди за тима от Беларус.

Гостите пропуснаха няколко изгодни положения, преди Родионов в 83-ата минута да хвърли в екстаз всички фенове на БАТЕ, подавайки на Мозолевски за втория гол след брилянтно отиграно положение.

Точка на спора обаче сложи отново Фегули, който отново хладнокръвно реализира във вратата на гостите и фиксира крайното 4:2 за Валенсия.

Благодарение на успеха си "прилепите" са на първа позиция заедно с Байерн, като двата тима имат по 9 точки и изхвърлиха от първите две места БАТЕ, който имаше 6 точки след първите 2 кръга и беше първи, но Валенсия нанесе две поражения на тима. Лил е на последното място без актив от точки.