Галатасарай повали Клуж и завърза борбата в група H (ВИДЕО И СНИМКИ)

Турският гранд Галатасарай си отмъсти за равенството 1:1 преди две седмици у дома срещу Клуж, след като тази вечер в Румъния надигра домакините с 1:3 в 4-ия кръг от Шампионската лига, като по този начин направи борбата за второто място в група H изключително завързана.

Манчестър Юнайтед е убедително начело с 12 точки, но турците и румънците са с по 4 на втора и трета позиция, докато Брага също може да се намеси в борбата със своите 3. Освен това португалците повече няма да играят с английския колос.

В герой за гостите тази вечер се превърна Бурак Йълмъз, който наниза хеттрик във вратата на Фелкерас.

Той откри головата си сметка в 18-ата минута, след като отбеляза с глава, възползвайки се от чудесно подаване на Хамит Алтънтоп също с глава. През първата част домакините така и не успяха да изравнят, въпреки че бяха по-активният състав.

8 минути след началото на вторите 45 минути обаче Соугоу възстанови равенството, но до края на срещата феновете на Клуж преживяха цели две разочарования.

В 61-ата минута Йълмаз отново беше изведен на стрелкова позиция и с точен удар с десния крак отново даде аванс на своя тим, а 16 минути преди края отново той, но този път с левия крак фиксира крайното 1:3.

Това е и първа победа на Галатасарай като гост в Европа вече цяло десетилетия, а освен това турският гранд вгорчи европейския дебют на новия наставник на Клуж - Паоло Серджо.

szólj hozzá: Cfr Cluj 1-3 Galatasaray