Белгия разби изненадата в квалификациите Исландия

Белгия победи Исландия с 3:1 в контрола, играна в Брюксел. Двубоят, който е част от подготовката на двата тима за евроквалификациите този уикенд, започна доста интересно.

В 11-ата минута защитникът на Белгия Николас Ломбаертс откри резултата, но само след две минути гостите изравниха чрез Алфред Финбогасон.

Другите два гола паднаха през второто полувреме и за щастие на феновете на стадион "Крал Бодуен" бяха във вратата на островитяните.

В 62-ата минута резервата Дивок Ориги покачи на 2:1 с впечатляващ изстрел отдалеч, а в 73-ата минута друг играч, появил се като смяна - Ромелу Лукаку оформи крайното 3:1.

За белгийците големият липсващ беше контузеният капитан Венсан Компани, докато лидерът на исландците Гилфи Сигурдсон изгледа мача от пейката.

В неделя Белгия приема лидера в група "Б" Уелс, докато Исландия, която е лидер в група "А", гостува на Чехия.