Съперник на България със срамна загуба у дома

Съперникът на България в европейските квалификации Норвегия допусна домакинска загуба с 0:1 от Латвия в контролна среща в Осло.

Домакините играха неубедително, особено през първото полувреме, а грешка на вратаря Йорян Ниланд се оказа решаваща за крайния изход от двубоя. В 24-ата минута Кен Каласте от гостите беше изведен от ляво и пусна нисък пас в наказателното поле към непокрития Константин Василиев, който засече по тревата не особено силно от 14 метра право към Ниланд, но стражът пропусна топката между ръцете си и тя влезе в мрежата.

През втората част скандинавците се опитаха да увеличат натиска, но гостите се защитаваха добре. Резервата Александър Сьодерлунд и Вегард Форен все пак бяха близо до изравняване, но не успяха да намерят целта от изгодни ситуации. Така Норвегия допусна пета загуба в последните си десет срещи, а в неделя гостува на Азербайджан в среща от група "Н" на европейските квалификации.

"Мачът беше полезен. През първото полувреме се представихме под възможностите си. Липсваше ни скорост и твърде често оставяхме на съперника да спечели спорните топки. След почивката заиграхме по-добре, създадохме някои положения, но не успяхме да ги реализираме. Знаехме, че ще бъде трудно, защото очаквахме съперникът предимно да се защитава и да разчита на контраатаки. Така и се получи. Трябва да извлечем необходимите изводи и да бъдем готови за предстоящите мачове от европейските квалификации срещу подобен стил на игра", коментира селекционерът на норвежците Пер Матиас Хьогмо.

Съставът на Норвегия: Йорян Ниланд, Том Хьогли (46-Пер-Егил Фло), Вегард Форен, Пер-Килян Шелбред (46-Йоне Самуелсен), Хавард Нордвейт, Андерс Конрадсен, Омар Елабделауи (46-Мартин Линес), Матс Мьолер Дели (58-Мартин Йодегаард), Тарик Елюнюси, Стефан Йохансен (75-Хармеет Синг), Хавард Нилсен (46-Александър Сьодерлунд)