Мексико надигра Холандия като гост в контрола

Мексико победи Холандия с 3:2 като гост в приятелска футболна среща, играна в Амстердам.

Така Мексико взе реванш за загубата от "лалетата" на осминафиналите на Мондиал 2014 в Бразилия.

Карлос Вела, който пропусна световните финали заради проблеми с мексиканската футболна федерация, отбеляза завръщането си в отбора с два гола. Той беше точен в 8-а и в 62-а минута при първото си участие за националния тим от повече от две години насам.

Хавиер Ернандес също се разписа за Мексико. Той направи 3:1 в 69-а минута. Уейсли Снайдер и Дейли Блинд бяха точни за домакините съответно в 49-а и 74-а минута.

За Холандия това е четвърта загуба от пет мача под ръководството на Гуус Хидинк, който замени Луис ван Гаал.

Хидинк намекна, че ще напусне поста, ако "лалетата" загубят от Латвия в европейска квалификация в неделя.