Борусия (М) пречупи Шалке за шестата си поредна победа

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) продължава с блестящото представяне в първенството. Тимът успя да победи Шалке 04 с 2:1 в мач от 15-ия кръг на германската Бундеслига.

„Кралскосините“ поведоха в резултата чрез Джеферсън Фарфан ('17), но домакините обърнаха с попадения на Рафаел ('25) и Макс Крус ('45).

След шестата си поредна победа „малката“ Борусия остава на 4-ата позиция в класирането с 31 точки, колкото има и третия Борусия (Дортмунд). Шалке пък е на 5-о място със спечелени седем по-малко.

В '17 Кевин Принс Боатенг бе фаулиран от Юлиан Корб в наказателното поле. Дузпата бе изпълнена от Джеферсън Фарфан, който не сбърка и даде преднина на гостите.

Само 8 минути по-късно обаче Борусия (Мьонхенгладбах) стигна до изравняване, след като Рафаел успя да матира вратаря Ралф Ферман с хубав удар от далечно разстояние.

В самия край на полувремето Бенедикт Хауедес от тима на Шалке игра с ръка в собственото наказателно поле, за което получи втори жълт и съответно червен картон. Зад топката застана Макс Крус, който реализира и направи обрата в мача пълен.

Втората част логично започна с натиск на домакините. Удари на Патрик Херман, Мартин Щранцъл обаче не успяха да поразят целта.

Кевин Принс Боатенг бе най-близо до това да отбележи за „кралскосините“, но ударите му не успяха да уцелят вратата, пазена от Марк-Андре тер Щеген.

До края на двубоя Борусия така и не успя да реши всичко в мача, но въпреки това тимът се поздрави с успеха.