Байерн с нов успех и 11 точки преднина в Бундеслигата

Байерн Мюнхен продължава с убедителната си игра през този сезон в Бундеслигата, като днес Аугсбург стана поредната жертва на баварския колос, който вече държи титлата с едната си ръка.

Финалистът в Шампионската лига победи с 0:2, като попаденията на Мюлер (39) и Гомес (63) се оказаха напълно достатъчни за 6-а победа в последните 7 мача на немския колос.

Така след 16 изиграни срещи Байерн продължава да е убедителен лидер в Бундеслигата, като има цели 11 точки аванс пред втория Леверкузен. Шампионът Борусия пък допусна поредна грешка през този сезон и разликата вече е цели 14. Аугсбург пък е на 17-а позиция с 8 точки.

От самото начало Байерн взе инициативата в срещата и пропусна доста удобни положения чрез Филип Лам и Манджукич, като вратарят на Аугсбург направи няколко отлични спасявания в началото на полувремето. От своя страна домакините залагаха на контраатаки, като Марсел Де Йонг носеше най-голяма опасност за възпитаниците на Хайнкес.

Атаките на Байерн позагубиха острота след началният натиск, но все пак в 39-ата минута Санкох игра с ръка в наказателното си поле и съдията отсъди дузпа. Томас Мюлер застана зад топката и с удар в долния десен ъгъл даде аванс на своя тим на полувремето.

Аугсбург се опита да натисне в началото на второто полувреме, но Байерн не позволи изненади и на свой ред зареди атака след атака, като това логично доведе до второ попадение. Влезналият в 61-ата минута Гомес получи страхотен пас от Рибери в наказателното поле и с хладнокръвен удар направи 0:2, само 2 минути след като замени Манджукич.

След гола баварците успокоиха темпото и задържаха умело в средата на терена, а до края на срещата Гомес и Швайнщайгер пропуснаха да направят резултата класически.