Машината на Клоп отново заскърца в Германия (ВИДЕО)

Макар и да се представя блестящо в Шампионската лига, първенецът на Германия Борусия Дортмунд продължава да се движи неубедително в местната Първа Бундеслига.

Днес "жълто-черните" записаха трети пореден мач без победа в първенство, губейки с 2:3 от Волфсбург на своя "Сигнал-Идуна Парк" в Дортмунд. Срещата бе от програмата на 16-ия кръг, а домакините играха около час с човек по-малко. Изгонен още в 35' бе Марсел Шмелцер.

Така Дортмунд увеличи пасива си от лидера Байерн Мюнхен, изоставайки на вече 14 точки зад баварците. Нещо, което съвсем намалява шансовете на тима да защити шампионската си корона.

Точно за Борусия в днешния ден бяха Марко Ройс и Якуб Блашчиковски от дузпа, докато за "вълците" се разписаха Диего, Налдо и Дост.

Сблъсъкът на "Сигнал-Идуна Парк" протече с различни обрати, като действащите шампиони откриха резултата след само шест минути игра. Домакините получиха правото да изпълнят пряк-свободен удар пред вратата на Беналио, а зад топката застана Марко Ройс. Германският национал прати кълбото в мрежата и изведе своите напред.

Едва ли обаче наставникът на "жълто-черните" Юрген Клоп предполагаше, че още на полувремето неговият състав щеше да бъде губещ в резултата.

В 36' "вълците" успяха да изравнят резултата, получавайки правото да изпълнят дузпа. Шампионите останаха и с човек по-малко, след като Марсел Шмелцер получи директен червен картон за нарушението си. Зад топката застана Диего, който матира Вайденфелер и възстанови равенството.

Вече и останали с десет души на терена, за домакините стана много трудно. Това ясно пролича само пет минути по-късно, когато Волфсбург успя да осъществи и пълен обрат над ранения си съперник. Централният бранител Налдо реализира в мрежата на "жълто-черните" и изведе Волфсбург напред - 1:2.

На почивката Юрген Клоп извърши една промяна в своя стартов състав, като Мориц Лайтнер отстъпи мястото си на Иван Перишич. В 61' трибуните на "Сигнал-Идуна Парк" изригнаха в един глас, защото правото да изпълнят дузпа получиха и домакините. Зад топката застана Якуб Блашчиковски, който оползотвори наказателния удар, връщайки Дортмунд в мача - 2:2.

Головете на "Сигнал-Идуна" продължиха да валят един след друг, а за съжаление на трибуните, в 73' гостите от Волфсбург отново излязоха напред в резултата. Холандският нападател на "вълците" Бас Дост получи подаване от Диего и преодоля Вайденфелер, извеждайки своя тим напред в резултата - 2:3.

szólj hozzá: Bor.Dortmund v Wolfsburg 2:3 GOALS HIGHLIGHTS