Две дузпи върнаха Арсенал на правилния път (ВИДЕО И СНИМКИ)

Лондонският Арсенал прекъсна негативната си серия от три поредни мача без победа в Премиършип, след като днес футболистите на Арсен Венгер подчиниха с 2:0 гостуващия Уест Бромич Албиън.

Така "артилеристите" събраха актив от 24 точки след 16 изиграни кръга и се изкачиха с цели четири позиции до 6-ото място във временното класиране.

Уест Бромич пък записа трето поредно поражение, но въпреки това остава на 5-а позиция в таблицата.

И двата гола за Арсенал паднаха след изпълнения на дузпи, като точен за домакините на два пъти бе испанският халф Микел Артета. И ако втората дузпа, отсъдена за нарушение срещу Окслейд-Чембърлейн бе стопроцентова,то при първата Санти Касорла "измами" рефера Майк Джоунс с грозна симулация.

Като цяло обаче успехът на "артилеристите" бе съвсем заслужен, имайки предвид, че Арсенал бе доминиращият отбор на "Емирейтс" в днешния следобед.

Още от началото на срещата домакините започнаха да атакуват пазената от Майхил врата, а в 5' Жервиньо не бе точен от добра позиция. В 16' Касорла получи подаване от Окслейд-Чембърлейн и стреля, но също в трибуните.

Така постепенно се стигна до 25', когато Санти Касорла симулира в наказателното поле на У.Б.А. Испанецът се строполи на земята без какъвто и да е контакт със Стивън Рийд, а Майк Джоунс посочи бялата точка. Микел Артета бе точен и изведе Арсенал напред - 1:0.

До почивката Арсенал пропусна още няколко шанса, като с попадение се разминаха Джак Уилшър и Жервиньо.

И през втората част нищо на "Емирейтс" не се промени, а Арсенал бе господар на събитията. В 53' Окслейд-Чембърлейн стреля в аут от воле, а в 56' Жервиньо отново не бе точен, този път с глава.

В 64' авансът на Арсенал все пак бе удвоен, като и този път от дузпа. За разлика от първата част обаче, този път съмнения нямаше. Окслейд-Чембърлейн бе съсечен от Брънт в пеналтерията на У.Б.А., а Микел Артета отново бе безпогрешен - 2:0.

До края на срещата Арсенал пропусна още няколко възможности за класика, като особено сериозен бе пропускът на Лукас Подолски в заключителните минути. Германският национал получи шанс да стреля със силния си ляв крак от непосредствена близост, но изпълнението му бе ужасяващо слабо.

szólj hozzá: Arsenal vs West Bromwich - 2-0 (All Goals)