Отборът на Ливърпул се изкачи поне временно на първа позиция в английската Висша лига, но "червените" загубиха две точки при днешната си визита на Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк".

Срещата от 8-ия кръг на Премиършип завърши при равенство 2:2 въпреки факта, че Ливърпул игра цяло второ полувреме с човек повече. Така мърсисайдци събраха актив от 17 точки - с една повече от Арсенал, но и с уговорката, че "топчиите" са с мач по-малко.

Капитанът на "червените" Стивън Джерард отбеляза от дузпа своя гол №100 във Висшата лига, докато за "свраките" точни бяха Йоан Кабай и Пол Дъмет. Даниел Стъридж пък спаси точката за Ливърпул двадесет минути преди края.

Изгонен от игра в края на първата част бе Мапу Янга-Мбива, чието нарушение срещу Луис Суарес в пеналтерията на Нюкасъл доведе и до дузпа в полза на "червените". Стивън Джерард застана зад топката и изравни за 1:1.

Преди това Нюкасъл бе открил резултата, като точен за 1:0 в 23' бе Йоан Кабай. Французинът не остави никакви шансове на Симон Миноле, разстрелвайки стража със страхотен удар с десния крак.

След почивката двата отбора си размениха по един гол, а Ливърпул така и не успя да стигне до успеха, въпреки численото си предимство.

В 57' "свраките" дори излязоха напред в резултата, благодарение на резервата Пол Дъмет. Уелсецът се озова на добра позиция на далечната греда и прати кълбото в мрежата на "червените" за 2:1.

Крайното 2:2 оформи Даниел Стъридж, който спаси точката за Ливърпул в 72'. Английският национал се възползва от страхотен пробив на Суарес и отбеляза във вратата на Тим Крул.

Минута по-късно и късметът помогна на Нюкасъл. Луис Суарес отправи неспасяем изстрел към очертанията, но кълбото срещна една от гредите зад Тим Крул.