Лион отново оглави таблицата в Лига 1

Отборът на Олимпик Лион се завърна на лидерската позиция в Лига 1, след като тази вечер "хлапетата" спечелиха с 2:1 гостуването си на Троа.

Така Лион се възползва от снощната грешна стъпка на Пари Сен Жермен срещу Аячо, оглавявайки таблицата с актив от 41 точки на сметката си. ПСЖ остава втори с 2 точки по-малко, докато Марсилия изостава с три. Бившият европейски шампион обаче е и с мач по-малко.

Още в 11' гостите откриха резултата, когато точен за 0:1 бе Максим Гоналон. "Хлапетата" изпълниха корнер пред вратата на Троа, а халфът с глава прониза противниковия страж.

Малко преди почивката обаче домакините съумяха да изравнят. В 38' Бенжамен Ниве вдигна трибуните на крака, разписвайки се с красив удар.

Претендентът за титлата все пак взе своето петнадесет минути преди края, когато в герой за Лион се превърна Самюел Юмтити. Младият защитник се възползва от лоша игра в защита на домакините и вкара за крайното 1:2.