Леверкузен и Волфсбург се измъчиха, но продължават

Байер (Леверкузен) се класира на четвъртфиналите в турнира за Купата на Германия, след като постигна драматична победа с 2:1 като гост на Фрайбург.

Волфсбург е друг елитен тим, който продължава в следващата фаза, осъществявайки обрат от 0:1 до 2:1 срещу втородивизионния Инголщад.

Роби Круз изведе Леверкузен напред в резултата срещу Фрайбург с гол още в първата минута, а Матиас Гинтер изравни в 19-ата. В 77-ата Емре Чан донесе победата на „аспирините“.

„Вълците“ пък се нуждаеха от голове на Налдо в 66-ата и на Ивица Олич в 90-ата минута, за да елиминират Инголщад, след като гостите изненадващо поведоха в 17-ата минута чрез Каюби да Силва.

Вчера Борусия (Дортмунд) спечели без напрежение срещу третодивизионния Саарбрюкен с 2:0, а Шалке бе сразен с 1:3 от Хофенхайм в Гелзенкирхен. Хамбургер също продължи напред след 2:1 над Кьолн, а Кайзерслаутерн стана единственият представител на Втора Бундеслига на четвъртфиналите.