Байерн не вкара, но е в топ 4 на Европа

Байерн (Мюнхен) се класира за полуфиналите на Шампионската лига, след като завърши 0:0 у дома срещу Севиля в мач реванш. Първата среща в Испания завърши с победа на баварците с 2:1, а днес те спокойно изиграха срещата пред своята публика.

Байерн имаше няколко възможности за гол през първата част, но Хамес и Левандовски пропиляха отлични шансове. През повечето време на терена бе спокойно, а Байерн не позволяваше на испанския си съперник да опита дори да застраши вратата.

В 32-ата Левандовски поиска дузпа за задържане в наказателното поле, но съдията подмина положението. След центрирането отляво топката премина много опасно в наказателното поле, но в крайна сметка излезе в аут.

Севиля имаше един шанс в края на полувремето, но Рафиня се намеси решително и изби топката от краката на Сарабия, пише блиц. В 49-ата Рафиня центрира отляво към втората греда, където Левандовски беше на метър от голлинията, но от доста малък ъгъл не намери пролука и удари гредата от външната греда.

Хоакин Корея можеше да изненада неприятно Байерн, но ударът му с глава срещна напречната греда. Това бе и последната възможно за Севиля в мача. Така с общ резултат 2:1 Байерн влезе в Топ 4 на Шампионската лига, където са още Ливърпул и Рома.