Байерн не срещна трудности срещу Кайзерслаутерн

Отборът на Байерн Мюнхен победи борещия се за оцеляване Кайзерслаутерн с 2:0 в мач от 21-вия кръг на Бундеслигата.

Баварците постигнаха четвърта поредна победа на „Алианц Арена" и запазиха дистанцията от лидера Борусия Дортмунд на две точки.

Кайзерслаутерн пък записа единадесети пореден мач без успех. „Лаутерите" не познават вкуса на победата от 22-ри октомври, когато надделяха над Фрайбург с 1:0 на своя „Фриц Валтер щадион".

През целия мач отборът, който доминираше на терена бе този на домакините. През първата част баварците не оставиха много възможности на своите гости и се оттеглиха на почивката с два гола аванс.

Още в 6-тата минута Франк Рибери намери Марио Гомес пред вратата на Кевин Трап и германският национал заби кълбото в левия ъгъл на вратата на Кайзерслаутерн.

Това даде необходимото спокойствие на гранда от Мюнхен и в 30-тата минута логично се стигна до второ попадение.

Точен бе Томас Мюлер, който засече с глава подаване на Тони Кроос и отбеляза първия си гол за баварците от месец септември насам. Така голмайсторът на Световното първенство в ЮАР през 2010-та година вече има 3 попадения в Бундеслигата през този сезон.

През втората част отново домакините бяха по-добрият отбор, макар че свалиха темпото. Въпреки това футболистите на Кайзерслаутерн така и не успяха за 90 минути да създадат сериозна голова опасност пред Мануел Нойер и да отбележат своето юбилейно стотно попадение във вратата на 22-кратните шампиони на Германия.

Със спечелените три точки Байерн Мюнхен остава на второ място в класирането на Бундеслигата, след като Борусия Дортмунд също надделя над Байер Леверкузен с 1:0.

Баварците имат три точки преднина пред Шалке 04 преди дербито между „кралскосините" и Борусия Мьонхенгладбах.

Със своето попадение срещу Кайзерслаутерн Марио Гомес вече има 18 гола в шампионата на Германия и заема първо място в таблицата на голмайсторите.

От своя страна "лаутерите" допуснаха девета загуба от 20 мача в първенството на Германия и остава в зоната на изпадащите с актив от 18 точки.