Борусия Дортмунд с пестелив успех над Байер Леверкузен

Шампионът Борусия Дортмунд спечели с минимналното 1:0 над Байер Леверкузен в дербито на 21-ия кръг от Бундеслигата.

Единственото попадение в срещата бе дело на Шинджи Кагава в самото начало на второто полувреме.

Японецът получи кълбото пред наказателното поле и с бърз удар прати топката покрай плонжа на вратаря на Байер Лено. Шутът не бе особено прецизен, но с малко късмет кълбото мина голлинията - 1:0.

Така възпитаниците на Юрген Клоп вече имат 46 точки на върха в таблицата, докато Байер остава на шеста позиция с 31 пункта, колкото е активът и на Хановер, но „аспирините" са с по-добра голова разлика.

Шампионите продължават да имат аванс от 2 точки на върха пред Байерн Мюнхен, който се наложи с 2:0 над Кайзерслаутерн по същото време.

По-късно днес е другият интригуващ сблъсък от кръга между Борусия Мьонхенгладбах и Шалке 04, които са окупирали 4-тото и 3-тото място.

Щутгарт разгроми Херта с 5:0 в друг следобеден слбъсък, а Волфсбург пребори Фрайбург с 3:2. Вердер успя да измъкне точка от домакинството си на Хофенхайм и се добра до 1:1, след като губеше през първото полувреме. Същият резултат се получи в мача между Майнц и Хановер.