Атлетико дръпна със 7 точки на Реал (ВИДЕО)

Атлетико (Мадрид) продължава без грешна стъпка в испанската Примера дивисион, с което затвърждава заявката си за второто място в крайното класиране на първенството. „Дюшекчиите“ спечелиха с 1:0 визитата си на градския съперник Реал в края на февруари и оттогава не спират да поддържат комфортна преднина пред „белия балет“.

„Дюшекчиите“ спазиха традицията да вкарват по три гола на съперниците си след „кралския клуб“ и сразиха с 3:0 гостуващия Депортиво Ла Коруня. Това е четвъртата поредна победа на тима на Диего Симеоне в Примера дивисион, с което активът се увеличи на 67 точки – 7 повече от Реал Мадрид, който в неделя гостува на Лас Палмас.

Саул Нигес откри резултата още в 18-ата минута за Атлетико след асистенция на Филипе Луис, а в 60-ата Антоан Гризман се разписа за 2:0 след подаване на Коке. Крайното 3:0 бе фиксирано в 83-ата от Анхел Кореа.

Нигес е с най-много голове с глава този сезон в Ла Лига – 4, докато Коке направи деветата си асистенция, с което не може да се похвали никой друг полузащитник в първенството.

Atl. Madrid 3 - 0 Dep. La Coruna - Highlights...by Football--Live