С "арменски" голове Шахтьор оглави група Е

Украинският гранд Шахтьор Донецк оглави временното класиране в група E на Шампионската лига, след като тази вечер възпитаниците на Мирча Луческу постигнаха домакински успех с 2:0 над гостуващия Нордселанд.

И двата гола за украинците бяха дело на арменския национал Хенрик Мхитарян, който отбеляза по едно попадение през двете полувремена на срещата.

Така Шахтьор оглави таблицата с актив от 3 точки, след като фаворитите Челси и Ювентус завършиха наравно в другия мач на "Стамфорд Бридж" в Лондон.

Домакините стигнаха заслужено до крайния успех, след като бяха по-добрият тим в Донецк. Шахтьор обаче трябваше да почака до 43', преди да открие резултата. Мхитарян се възползва от асистенция на Луис Адриано и вкара за 1:0.

През втората част украинците затвърдиха успеха си, а точен отново бе арменският нападател. В 76' удар на Мхитарян бе отразен, но при добавката той не сбърка, вкарвайки за крайното 2:0.