Валенсия пречупи Лил на "Местая"

Валенсия постигна първа победа в тазгодишното издание на Шампионската лига и на своя „Местая" записа успех с 2:0 над френския Лил.

Испанският тим доминираше във владеенето на топката, но вторият през миналия сезон в Лига 1 изглеждаше доста опасен на контраатака. Въпреки това „прилепите" успяха да стигнат до победата.

След оспорвани първи минути Хонас успя да изведе своите напред в 38-ата минута - Солдадо изведе халфът сам срещу вратаря и с удар в долния десен ъгъл той даде аванс на домакините.

В началото на втората част Лил се опита да натисне своя съперник, но до сериозни положения не се стигна, а след 60-ата минута Валенсия отново си върна контрола върху топката.

Това даде резултат в 74-ата минута, когато Хонас стигна до втория си гол в срещата - той се опита да центрира, но рикошет в защитник на гостите придаде различна траектория на топката, а Мишел Лудра не успя да се ориентира и топката попадна в неговата врата - 2:0.

В края на мача пък положението на Лил стана още по-тежко, след като капитанът Дебюши си изкара втори жълт и съответно червен картон и ще изпусне следващата среща срещу Байерн Мюнхен.

Благодарение на успеха Валенсия се изравни на втората позиция с 3 точки - толкова има и Байерн, който беше попарен с 1:3 от БАТЕ Борисов. Лил няма точка след загуба със същия резултат от беларуския тим в първия кръг.