Токов удар вдъхнови Юнайтед за обрат (ВИДЕО И СНИМКИ)

Манчестър Юнайтед вече е осминафиналист в Шампионската лига, след като тази вечер стигна до победа с 1:3 срещу Брага на „Мунисипал".

През първото полувреме голове не паднаха, но по-активните домакини се добраха до гол в 50-ата минуста чрез Алан от дузпа. В 56-ата минута куриозно прожекторите угаснаха и срещата трябваше да се прекъсне за 10 минути.

Това подейства освежаващо на „червените дяволи", които излязоха преобразени, и в 80-ата минута Робин ван Перси изравни, а само 5 по-късно Рууни отбеляза от дузпа за 1:2. В края на срещата Ернандес оформи крайното 1:3.

По този начин анлгийският колос вече има 12 точки след 4 двубоя и продължава уверено към осминафиналите, докато Брага има 3 и е на последно място. Клуж и Галатасарай са с по 4 точки.
Срещата започна с надмощие на Манчестър Юнайтед, но само във владеенето на топката, докато атаките на домакините определено вещаеха повече опасности за вратата на Давид Де Хеа.

В първите 20 минути на срещата Брага пропусна две удобни положения чрез Едер и Рубен Мичел, а най-опасното положение беше фиксирано в 22-ата минута, когато след перфектно центриране на Виана Едер нацели дясната греда на вратата.

До края на полувремето португалският тим продължи да създава повече опасности за Де Хеа, който трябваше да се намесва на два пъти, докато на ответната врата единствено Нани застраши по-сериозно Бето, но той се намеси при удара му с глава.

Второто полувреме определно беше по-интересно в своето начало, след като още в 49-ата минута Еванс фаулира Кущодио в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която беше изпълнена в горната част на вратата от Алан - 1:0 за по-активните домакини.

В 56-ата минута обаче осветлението на терена изчезна след токов удар и футболистите на двата отбора бяха изведени от игрището, а домакините се опитваха да рестартират прожекторите на "Мунисипал" - очакваха ни поне 10 минути без футбол в Португалия.

След подновяването на играта Брага пропусна нови две положения в своя полза, след които „червените дяволи" изведнъж заиграха в познатото високо темпо и се добраха до изравнително попадение.

В игра се беше появил Робин Ван Перси, който в 80-ата минута стигна една наглед безнадеждна топка и от 25 метра с изключителен удар изравни резултата. Това вдъхна увереност на гостите, които изпуснаха две положения чрез Ернандес и Рууни, но в крайна сметка обратът стана факт.

В 84-ата минута Рууни беше съборен в наказателното поле, като асистент-реферът сметна, че това е дузпа, а главният посочи бялата точка. Рууни сам стреля от 11 метра, но за разлика от миналия уикенд този път беше безпогрешен - 1:2.

До края имаше време за още един гол, след като в 90-ата минута Ернандес фиксира крайното 1:3 в полза на Юнайтед.

Braga 1 - 3 Manchester Unitedby f1609935473