Барселона запази перфектния си баланс в Евролигата

Испанският баскетболен гранд Барселона се наложи с 80:68 (27:17, 6:14, 26:18, 21:19) като гост на сънародниците си от Лаборал Куча, за да остане непобеден във втората предварителна фаза на Евролигата за мъже.

Каталунците оглавяват класирането в група "Е" със седем победи от също толкова мача, водейки категорично пред Панатинайкос, Олимпия Милано и Олимпиакос.

Анте Томич отбеляза рекордните в кариерата си 24 точки и постигна рейтинг от 36 за представянето си, след като неговият тим съумя да поведе с десет точки до края на първата четвъртина.

Фернандо Сан Еметерио върна Лаборал в играта до почивката, когато разликата беше съкратена на два пункта, но поредни кошове на Хуан Карлос Наваро и Еразем Лорбек дадоха нов категоричен аванс на гостите, които повече не бяха доближени в резултата.

Панатинайкос се наложи с 66:62 (19:18, 16:15, 12:14, 19:15) над Олимпиакос в гръцкото дерби, с което двата тима се изравниха с Олимпия Милано на второто място в класирането.

Нито един от двата тима не успя да поведе с повече от четири точки в сблъсъка на гиганти от южната ни съседка, като в мача имаше цели 13 равенства и 14 промени на лидерството.

Последното изравняване дойде 46 секунди преди края, но "детелините" записаха 4/6 точни опита от наказателни изстрели. Стефан Ласме наниза 18 точки за Панатинайкос, а Роко Укич добави други 14.

Голямата звезда на шампионите Василис Спанулис пък беше спрян до едва 6 точки и 1/9 опита от зоната за три точки. Олимпия Милано се наложи със 70:59 (22:17, 16:10, 19:13, 13:19) над Уникаха Малага, с което италианците останаха равни с двата гръцки колоса.

Домакините водеха с 38:27 на почивката, а малко след нея дори стигнаха до аванс от 20 точки. 29 пункта за успеха отбеляза Кийт Лангфорд. Единственият мач от група "F" за четвъртък вечер завърши с победа за Галатасарай над Партизан със 78:70 (22:26, 21:11, 19:16, 16:17).

Гостите от Турция нанизаха 12 тройки за успеха, благодарение на което останаха на точка от лидерите Реал Мадрид, ЦСКА Москва и Макаби Тел Авив. Те играят по-късно днес.