Барселона няма нужда от Стоичков

галерия:

снимка: Булфото

"Марка"

Хуан Хосе Анаут

 

 

Новината за преговорите между Барселона и Христо Стоичков е плод повече на желанието на Стоичков, отколкото на реални разговори. А ако действително е така, мисля, че е голяма новина преди всичко за Реал.

 

Ако има нещо, по което Барселона да се отличава от Реал, това е спокойствието, което е създадено около щаба и отбора, ведрата атмосфера. Там не се колебаят да се разделят с всички, които се опитват да нарушат това, като Деко, Роналдиньо, Ето'о, Ибрахимович...
Затова съм изненадан от подобна новина.

 

А и Сандро Росей не изглежда като човек, който би одобрил стила на българина. Нито пък като човек, който е готов да заложи подобна "бомба със закъснител" близо до треньора. Моуриньо например има подобен опит с включването на Фиго в щаба му в Интер.
Понякога от такива хора наистина има полза, но трябва внимателен избор. В такъв случай е необходимо избраникът да е някой умерен, рационален, спокоен - все качества, които Стоичков не притежава.

 

Ако идеята на клуба е да вземе един анти-Моуриньо, това е грешна стратегия. Така или иначе Гуардиола никога няма да влезе в ръкопашна схватка с португалеца, че да трябва като в холивудски филм да му се търси дубльор за каскадите.

 

Определено смятам, че присъствието на Стоичков ще се отрази отрицателно на Барселона, особено ако бъде допуснат близо до Пеп. Но като журналист трябва да призная, че идването на Христо ще бъде истинска благословия за нас, медиите. Точно както това на Моуриньо.