Барса със знаменит обрат в бърлогата на Сосиедад

снимка: marca.com

Барселона тотално изхвърли Реал Мадрид от борбата за титлата в 19-ия кръг на Ла Лига. Каталунците биха с 4:2 в тежкото гостуване на Реал Сосиедад и така вече води с цели 19 точки пред "кралете". В по-опасна близсот е Атлетико Мадрид, "дюшекчиите" са на 9 пункта от лидерската позиция.

Победата за Барса в Сан Себастиан обаче дойде много трудно. Стигна се до запомнящ с еобрат, при който домакините поведоха с 2:0, но допуснаха после 4 попадения за ужас на верните си фенове. Каталунците нямаха триумф като гост над баските в Ла Лига от 7 мача насам, но тази вечер най-после счупиха каръка.

Началото беше трагично за Барса, като след 34 минути игра те вече губеха с 0:2. Uилиан Хосе откри в 11-ата минута, а Хуанми покачи на 2:0 в 34-ата. Преди почивката единственото попадение за гостите бе реализирано от Паулиньо, разписал се след 39 минути игра.

След паузата на терена имаше само един отбор и неговото име не включваше "Реал" в себе си. Луис Суарес простреля на два пъти (50', 71') стража на съперника, правейки обрата пълен, а крайното 2:4 оформи Лионел Меси, който бе точен в 85-ата минута на срещата. Бълхата завъртя впечатляващ удар от фаул и накара естетите да цъкат с език.