Барса прегази Елче за радост на "Камп Ноу"

Барселона се завърна начело във временното класиране на Примера дивисион, след като зарадва над 85 000 зрители на „Камп Ноу“ с победа 4:0 над новака Елче в мач от 18-ия кръг – първи за каталунците през 2014-та година.

Алексис Санчес се превърна в звездата на вечерта, реализирайки хеттрик за успеха на тима си, а Педро Родригес добави едно попадение, за да се превърне във водещ голмайстор на Барселона през сезона до момента.

Суперзвездата на „блаугранас“ Лионел Меси не попадна в групата за мача, въпреки че поднови тренировки в началото на календарната година. Дори без него обаче домакините нямаха проблеми да преодолеят съпротивата на Елче.

Барселона вече има 49 точки и се изравнява на върха в класирането с Атлетико (Мадрид), който вчера победи с 1:0 като гост Малага и запази убийствената интрига преди големия сблъсък именно с каталунците в следващия кръг.

Санчес откри резултата в 7-ата минута, а Родригес покачи на 2:0 в 16-ата, за да запише 15-ия си гол от началото на кампанията във всички турнири. Заради отсъствието на Меси вече Педро е номер 1 по брой попадения в състава на Барселона този сезон.

Санчес пък увеличи головата си сметка в Ла Лига на 11, след като вкара в 62-ата и 69-ата минута. Чилийският национал вече е само на 1 гол от най-доброто си постижение в кариерата в испанското първенство, постигнато в първия си сезон с екипа на Барселона.

Каталунският колос постигна 24-та поредна победа, въпреки че излезе на терена без големите си звезди Меси и Неймар, като бразилецът започна мача от резервната скамейка след изтърпяване на 1 мач наказание от 2013-та.

Шави Ернандес се завърна в халфовата линия, в която Алекс Сонг заместваше отсъстващия Серхио Бускетс. Шави имаше възможност да се разпише в самото начало на второто полувреме, но пропусна 11-метров наказателен удар.

Въпреки това Барса не изпусна контрол над мача и постигна победа над Елче в първия сблъсък между двата отбора от 12-ти февруари 1989-та година насам, когато каталунците спечелиха с 2:0 с голове на Бакеро и Гийермо Амор.