Този път Ливърпул се справи с Олдъм

Ливърпул се класира за следващата фаза на ФА къп, след като на „Анфийлд“ не допусна изненадата срещу Олдъм и спечели лесно с 2:0 в третия кръг на надпреварата, въпреки че Брендън Роджърс направи много промени в стартовия си състав.

През първото полувреме голове в двете врати не паднаха, като домакините изцяло доминираха на терена, но Аспас и Алберто се отчетоха с няколко пропуска – 0:0 до почивката.

След нея на терена се появиха Лейва и Коутиньо, които определено раздвижиха атаката на мърсисайдци, а това доведе и до победното попадение в срещата. В 53' Стърлинг развинти защитата на гостите и поднесе топката на Аспас, който отбеляза и даде аванс на своите.

Това позволи на Ливърпул да заиграе още по-освободено, като до края на срещата пропуските пред вратата на Олдъм, но гол така и не падаше.

В 80' обаче всичко беше решено, след като Аспас проби и намери Стърлинг, чийто удар излизаше в аут, но Тарковски я насочи в собствената си мрежа – 2:0.

Така въпреки че Суарес остана резерва, както и много от другите титуляри на отбора, Ливърпул не допусна нова изненада срещу Олдъм подобно на миналата година, когато тимът отстрани легендарния тим с 3:2 в същия турнир.