Челси мина през Дарби без особен проблем

Челси постигна рутинна победа с 2:0 с минимален разход на енергия в гостуването си на Дерби Каунти, с което се класира без особени проблеми за 4-ия кръг в турнира за Купата на Футболната асоциация (ФА къп).

„Сините“ от Лондон проспаха първото полувреме, в което не създадоха почти нищо интересно, с изключение на диагонален изстрел в гредата на Рамиреш в самия край на частта.

След почивката обаче две статични положения се оказаха фатални за домакините от Чемпиъншип, защото Челси се възползва по най-добрия начин от тях. В 65-ата минута след центриране на Вилиан от пряк свободен удар Джон Оби Микел се извиси във въздуха и на първа греда с глава засече топката в мрежата – 0:1.

Това бе 3-ти гол на нигерийския национал в ФА къп, като общо за Челси той има 4. "Сините" обаче спазиха тенденцията да не отбелязват гол през първото полувреме - това е факт в последните четири мача от всички турнири.

В 71-ата пък бързо изпълнение на тъч свари неподготвени бранителите на Дерби и Оскар успя да си нагласи кълбото за изстрел от 12 метра, след което с пронизващ шут да го прати зад гърба на вратаря Лий Грант – 0:2. Самият страж също можеше да се намеси по адекватно в ситуацията, защото ударът бе в обсега му.

Челси ще има по-сериозен отбор за съперник в следващия 4-ти кръг на турнира. Жребият, който бе ясен още преди края на редовното време на мача на „сините“, отреди те да се противопоставят на елитния Стоук Сити.

Жозе Моуриньо бе заложил на голяма част от титулярите си срещу Дерби, като атаката бе водена от Самуел Ето'о, а зад него действаха Вилиан, Оскар, Джон Оби Микел, Рамиреш и Микаел Есиен. В защита се разчиташе на Сесар Аспиликуета, Гари Кейхил, Давид Луис и Ашли Коул. На вратата застана Марк Шварцер, вместо обичайният избор Петър Чех.

Хуан Мата, Фернандо Торес и Еден Азар бяха оставени на резервната скамейка, но липсата им не се усети, защото идеята на Челси в мача бе да изчаква грешки на противника, за да ги наказва – както в 65-ата и 71-ата.