Фантастичен вратар спря Атлетико за титлата

Атлетико (Мадрид) записа дузина точни удари във вратата на Малага тази вечер на „Висенте Калдерон“, но вратарят Вили Кабайеро записа уникален мач и провали плановете за 10-ата титла, извеждайки своя тим до 1:1 в мач от предпоследния кръг на Примера дивисион.

„Дюшекчиите“ доминираха през целия мач, но грешка на Тоби Алдервейрълд доведе до гол на Самуел в 61'. 11 минути по-късно обаче именно защитникът се реваншира и върна Атлетико в мача.

Усилията на столичани обаче се оказаха недостатъчни, след като Вили Кабайеро направи един от най-силните си мачове през настоящия сезон и спря Атлетико за победата, която щеше да направи отбора шампион, след като Барселона завърши 0:0 срещу Елче.

За Атлетико това щеше да бъде 10-а титла на Испания, но предвид равенството на каталунците засега столичани остават фаворит за титлата. За целта „дюшекчиите“ трябва да не загубят на „Камп Ноу“.

Реал Мадрид отпадана от борбата за титлата, като в последния мач Атлетико и Барса ще определят шампиона. Разликата на върха е 3 точки.

Атлетико почна силно двубоя в опит да избегне слабото представяне срещу Леванте преди седмица. Тиаго можеше да отбележи още при първата възможност за домакините, но ударът му с глава мина встрани от вратата.

В 11' Вия, който замести в стартовия състав контузения Диего Коще, беше много близо до гол, но след хубав пас на Гарсия бившият ас на Барселона уцели гредата.

След това положение обаче „дюшекчиите“ почнаха да бъркат по-често пред наказателното поле на противника и, въпреки че Хуанфран на няколко пъти направи защитата на гостите за смях, неговите центрирания не донесоха нужния ефект.

В края на полувремето Коке получи отличен пас отново от Хуанфран, но ударът на плеймейкъра мина встрани от вратата. Това бяха и по-интересните положения през първото полувреме.

Втората част почна с мощен натиск на домакините, но Вили Кабайеро спаси няколко отлични удара. Освен това в 57' Вия се озова в прекрасна ситуация отляво в наказателното поле и пробва мощен удар в близкия ъгъл, но вратарят се намеси прекрасно и изби в корнер.

Унесени в атака Атлетико позволиха и повече положения за Малага, като малко по-късно Роке Санта Круз се озова сам срещу Тибо Куртоа, но белгийският страж успя да се намеси и да запази равенството.

В 66' обаче защитата на Атлетико сбърка фатално и това доведе до гол на гостите. При далечен пас Тоби Алдервейрелд не се справи и чукна топката покрай Тибо Куртоа, а Самуел с глава успя да вкара в опразнената врата – ужасяваща грешка и 0:1.

Последва канонада от удари към вратата на Кабейеро, който буквално отказа Вия с две феноменални спасявания, едното от които при удар от 6 метра. Той спаси и удар на Коке отдалеч, избивайки в корнер.

При последвалия корнер в 73' Тоби Алдервейрелд се реваншира за ужасяващата си грешка, след като засече брилянтно с глава и този път Кабайеро нямаше как да спаси – 1:1. Натискът на Атлетико продължи след гола, но отново вездесъщият аржентинец на вратата на Малага отказа нападателите на домакините.

В 86' Атлетико получи лека помощ от своя съперник, след като Анхелери си изпроси втори жълт картон за грубо нарушение пред наказателното поле. Последва изстрел на Соса, който се оплете от външната страна на мрежата.

„Дюшекчиите“ имаха още няколко шанса за гол, но най-добрият дойде в 94'. Адриан проби в наказателното поле, нагласи си топката на десния крак и прати техничен удар към горния десен ъгъл, но Кабайеро с върха на пръстите успя да прати топката над вратата – поредно великолепно спасяване и Атлетико изпусна да стане шампион.